Понедельник, 2 августа, 2021

Столичний телеканал Столара запуститься на телеканалі Рабіновича

Столичний забудовник, нардеп «Опозиційної платформи – За життя» у Верховній Раді і голова її київської парторганізації Вадим Столар запустить свій міський телеканал Kyiv.live на частоті супутникового інформаційного телеканалу «Рабінович ТБ» свого однопартійця — нардепа ОПЗЖ Вадима Рабіновича.

Телеканал «Рабінович ТБ» (ТОВ «Ньюс нетворк») змінив власність 10 червня. 50% телеканалу замість Вадима Рабіновича перейшло до компанії “Тауер групп”, яка належить Вадиму Столару (89%) та Сергію Турчінову (11%) через акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Генезис””. 5 червня змінився також директор телеканалу: Анна Ангелова замінила Андрія Дегтярьова (цивільного чоловіка екс-члена Нацради Лариси Мудрак).

Власником решти 50% телеканалу залишився мешканець Києва Юрій Олексієнко через британську компанію «Лонгера лімітед». Британська компанія з’явилася у структурі власності каналу у 2016 році. Спершу її бенефіціаром була Евелін Софі Жубер з Сейшельських островів із реєстрацією у Лондоні. З жовтня 2019-го замість неї фігурує Юрій Олексієнко.

Канал «Рабінович ТБ» отримав супутникову ліцензію у 2013-му, запустився в 2014-му, в 2015-2018 роках носив назву NewsNetwork. Мовник транслює в своєму ефірі новини, оформлені сюжетами з закадровою начиткою, ведучі — відсутні.

Офіс нового телеканалу розміститься в центрі Києва — в БЦ “Парус”, на кілька поверхів нижче телеканалу “Прямий”, який пов’язують з оточенням екс-президента Порошенка, зокрема, з Ігорем Кононенком. Зараз там активно йде ремонт, за яким можна спостерігати в прямій трансляції на YouTube Kyiv.live. Готує до запуску канал — Олексій Семенов, генпродюсер холдингу “Новини” (“112 Україна”, NewsOne та ZIK) нардепа ОПЗЖ Тараса Козака та колишній генпродюсер телеканалу «Прямий». Примітно, що від “Новин” Семенов відходити не планує. Більше того, каст ведучих нового каналу проходив в Жовтневому палаці — офісі телеканалу ZIK.

В числі інвесторів буде також Ігор Кононенко – однокурсник та бізнес-партнер екс-гаранта. Мабуть, саме тому за переоформлення документів під новий канал відповідає Олександр Гальвас — директор з розвитку мережі мовлення “Прямого”. Кілька тижнів тому документи на переоформлення “Рабінович ТВ” в Kyiv.live були подані в Нацраду з питань телебачення та радіомовлення. Поки регулятор не розглядав дане питання. Без рішення регулятора про зміну логотипу, вихід телеканалу в ефір з логотипом Kyiv.live неможливий.

Спершу столичний телеканал Столара мав запускатися на цифровій частоті київського телеканалу «Всі новини», який також знаходився у сфері впливу Вадима Рабіновича. Але 30 жовтня 2019-го Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відмовила каналу у продовженні строку дії цифрової ліцензії. Тим не менше, юридична особа телеканалу — ТОВ “Медіамережі” — також змінила власника: повністю перейшла у власність ТОВ “Тауер групп”.

Фактично телеканалу «Всі новини» ніколи не існувало всі 7 років дії ліцензії — перші три роки канал вів тестове мовлення, решта чотири (після переходу у власність Рабіновича) мовник під своїм логотипом ретранслював “Рабінович ТВ”. Торік телеканал «Всі новини» запізнився з подачею заяви на її продовження на 173 дні, також у мовника було два нескасованих попередження. Згідно із законодавством, телеканал мав подати заяву на продовження ліцензії не раніше 240 днів і не пізніше 180 днів до закінчення ліцензії. Говорять, що термін подачі заяви пропустив Андрій Дегтярьов, який фактично керував каналом (юридично був лише членом редакційної ради).

І на сам кінець — вишенька на тортику. Разом із запуском Kyiv.live нас чекає запуск ще одного регіонального телеканалу під вибори. Цього разу в Одесі. Він носитиме назву “Одеса.live”. На якій частоті вийде телеканал — поки невідомо. Тим не менше, в держреєстрі 15 липня було зареєстровано нову компанію — ТОВ “Медіамережі.Одеса”, власник якої Вадим Столар (89%) та Сергій Турчінов (11%) через ТОВ “Тауер групп”.

Источник телеграмм канал TV Post

О авторе Виталий

Автор и ведущий этого проекта. Проект основан только на энтузиазме и не преследует никаких коммерческих целей. Желающие стать автором, помочь в размещении и подборке новостей, развитии и продвижении проекта - добро пожаловать! Пишите мне на почту. Мое мнение часто может не совпадать с мнением автора опубликовавшего материал на стороннем ресурсе.